Przejdź do stopki

Pokolenia splecione - warsztaty plecionkarskie dla dzieci i dorosłych

Treść

Warsztaty plecionkarskie z dofinansowaniem Narodowego Centrum Kultury

Centrum Kultury Gminy Ciężkowice otrzymało dofinansowanie w wysokości 25.000,00 zł z przeznaczeniem na organizację warsztatów plecionkarskich w Gminie Ciężkowice. Działania te są odpowiedzią na ogromne zainteresowanie tematem plecionkarstwa wśród mieszkańców regionu. Liczba chętnych do udziału w warsztatach organizowanych w trzech ostatnich latach przerosła nasze oczekiwania. Widząc nadal ogromną potrzebę szkolenia z tradycyjnego rzemiosła, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i miłośników plecionkarstwa.

Celem projektu pn.: "Pokolenia splecione - warsztaty plecionkarskie dla dzieci i dorosłych”, jest upowszechnianie wiedzy o tradycjach polskiego plecionkarstwa, ale także o jego współczesnym wymiarze i możliwościach wykorzystania w różnorodnych dziedzinach i formach. W ramach zadania zorganizowany i przeprowadzony zostanie 3-dniowy kurs plecionkarstwa, którego efektem będzie artystyczna interpretacja ciężkowickiego kosza wikowego - wielkoformatowa praca z wikliny. Z realizacji warsztatów powstanie relacja video oraz przygotowany zostanie folder (ulotka tematyczna), które będą służyć w przyszłych zadaniach jako materiał edukacyjny i informacyjny nt. tradycji wyplatania kosza "wikowego”.

Wartość dofinansowania: 25.000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 26.600,00 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024

 

 

428019