Przejdź do stopki

Ciekawa lekcja chemii o powietrzu dla najmłodszych

Treść

W  budynku Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach miały miejsce ciekawe warsztaty zatytułowane ,,Lekcja chemii o powietrzu dla najmłodszych”. Tematem zajęć było powietrze i jego rola w naszym otoczeniu. Zajęcia, które prowadziła Akademia Odkrywców odbywały się w trzech piętnastoosobowych grupach i trwały godzinę.
Dzieci w czynny sposób brały udział w wielu ciekawych eksperymentach, które w obrazowy sposób pozwoliły dostrzec to, co z pozoru wydaje się niemożliwe. Każdy z uczestników miał możliwość poczuć się jak mały odkrywca, który przy pomocy menzurek, kolb czy pipety odkrywa czym jest powietrze, dlaczego go nie widzimy, jakie mamy na nie wpływ i dlaczego powinniśmy o nie dbać. Warsztaty były prowadzone przez Panią dr Magdalenę Mirek, która jako doświadczony chemik z pasją i zaangażowaniem tłumaczyła dzieciom każdy z eksperymentów, odpowiadając jednocześnie na niezliczoną ilość pytań małych odkrywców. W czasie zajęć oprócz wielu niesamowitych i kolorowych eksperymentów nie brakowało wielu cennych informacji: dlaczego powinniśmy troszczyć się o nasze powietrze, czym jest smog, co go powoduje i jak z nim walczyć.
Na koniec interesującego spotkania każdy z uczestników otrzymał małą probówkę, która pozwoli na eksperymenty w domu oraz broszurkę o tym, jak możemy walczyć o czyste powietrze. 
Wydarzenie zorganizowano w związku z realizacją kampanii edukacyjnej w ramach projektów: "Poprawa jakości powietrza i ograniczenie niskiej emisji w Gminie Ciężkowice (biomasa i paliwa gazowe)" RPMP.04.04.02-12-0192/17 oraz "Poprawa jakości powietrza i ograniczenie niskiej emisji w Gminie Ciężkowice (paliwa stałe)" RPMP.04.04.03-12-0199/17 współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
 

Zdjęcia

414400