Przejdź do stopki

Spotkanie u Paderewskiego: warsztaty muzyki patriotycznej

Treść

"Spotkanie u Paderewskiego" - to zadanie o charakterze edukacyjno - kulturalnym, które powstało z myślą o aktywizacji potencjału utalentowanych mieszkańców regionu Pogórza Ciężkowicko - Rożnowskiego. Realizacja projektu ma stworzyć możliwość do spotkania i rozwoju w ramach działalności orkiestry dętej. Projekt zakłada realizację warsztatów muzycznych dla różnych grup wiekowych: zaczynając od dzieci, kończąc seniorami. Miejscem realizacji zadania będzie Centrum Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, a tematem - muzyka patriotyczna. W ramach realizacji zadania odbywać się będą warsztaty poszczególnych sekcji, tutti i musztry orkiestrowej. W ramach upowszechniania, w listopadzie 2023 r. wyćwiczony program artystyczny zostanie zaprezentowany na koncercie z okazji obchodów Dnia Niepodległości.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury –państwowego funduszu celowego” 


Centrum Kultury Gminy Ciężkowice oraz Orkiestra Dęta OSP im. Jana Muchy zapraszają na warsztaty muzyczne w ramach projektu „Spotkanie u Paderewskiego: warsztaty muzyki patriotycznej.” Celem projektu jest aktywizacja potencjału utalentowanych mieszkańców regionu Pogórza Ciężkowicko - Rożnowskiego. Projekt chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom zdolnych mieszkańców regionu, tworząc możliwość do spotkań i rozwoju muzycznego w ramach działalności orkiestry dętej. Zapraszamy do udziału w projekcie muzyków, grających na instrumentach dętych i perkusyjnych. W ramach warsztatów odbędą się zajęcia sekcyjne, próby orkiestry dętej, warsztaty musztry oraz inne aktywności rekreacyjno-sportowe. Wszystkie działania podsumowane będą koncertem prezentującym nabyte umiejętności i wiedzę. Więcej informacji na plakacie.


Zapraszamy na koncert!


Wraz z końcem wakacji rozpoczęły się warsztaty dla muzyków z ciężkowickiej orkiestry oraz chętnych muzyków z okolicznych orkiestr, w ramach projektu pn. „Spotkanie u Paderewskiego: warsztaty muzyki patriotycznej.”. Uczestnicy zajęć doskonalili i rozwijali swoje umiejętności podczas realizacji warsztatów musztry oraz poszczególnych sekcji. Zwieńczeniem owocnych zajęć był koncert podsumowujący, który odbył się w ciężkowickim ratuszu. Udział w projekcie był szansą nie tylko na szlifowanie umiejętności muzycznych, ale także na aktywny wypoczynek i wspólną zabawę. Tematyka warsztatów i koncertu na którym uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności nawiązywała do wartości patriotycznych. Co zresztą ściśle łączyło się z miejscem realizacji zadania, Dworem I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Miejsce to nie tylko zapewniło dogodne sale do ćwiczeń, ale także pozwoliło na poznanie wątku historyczno – patriotycznego, obecności wielkiego polityka i muzyka w Ciężkowicach. Już dziś zapraszamy na kolejny koncert będący owocem ćwiczeń orkiestry, który odbędzie się 11 listopada z okazji obchodów 115 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”


Orkiestra Dęta OSP im. Jana Muchy w Ciężkowicach oraz Centrum Kultury Gminy Ciężkowice, zapraszają na koncert posumowujący projekt "Spotkanie u Paderewskiego" warsztaty muzyki patriotycznej, który odbędzie się 11 listopada o godz. 15:30 w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej.


Koncert finałowy - podsumowanie projektu "Spotkanie u Paderewskiego"

11 listopada w nowoczesnej przestrzeni Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej odbył się koncert finałowy uczestników warsztatów muzyki patryiotycznej. Koncert był idealną okazją do zaprezentowania nowo nabytych umiejętności. Poszczególne sekcje mogły wystąpić wspólnie i zaprezentowac zgromodzonej publiczności, ćwiczony także podczas warsztatów repertuar muzyki patriotycznej. Święto narodowe było idealną okazją, aby zaprezentować szerokiej publiczności efekty intensywnej nauki podczas warsztatów muzycznych. Wszyscy występujący na scenie zostali docenieni przez widzów gromkimi brawami na stojąco.
Zachęcamy do obejżenia relacji fotograficznej z każdego etapu realizacji projektu.

395170