Przejdź do stopki

Spotkanie u Paderewskiego: warsztaty muzyki patriotycznej

Treść

"Spotkanie u Paderewskiego" - to zadanie o charakterze edukacyjno - kulturalnym, które powstało z myślą o aktywizacji potencjału utalentowanych mieszkańców regionu Pogórza Ciężkowicko - Rożnowskiego. Realizacja projektu ma stworzyć możliwość do spotkania i rozwoju w ramach działalności orkiestry dętej. Projekt zakłada realizację warsztatów muzycznych dla różnych grup wiekowych: zaczynając od dzieci, kończąc seniorami. Miejscem realizacji zadania będzie Centrum Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, a tematem - muzyka patriotyczna. W ramach realizacji zadania odbywać się będą warsztaty poszczególnych sekcji, tutti i musztry orkiestrowej. W ramach upowszechniania, w listopadzie 2023 r. wyćwiczony program artystyczny zostanie zaprezentowany na koncercie z okazji obchodów Dnia Niepodległości.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”


Centrum Kultury Gminy Ciężkowice oraz Orkiestra Dęta OSP im. Jana Muchy zapraszają na warsztaty muzyczne w ramach projektu „Spotkanie u Paderewskiego: warsztaty muzyki patriotycznej.” Celem projektu jest aktywizacja potencjału utalentowanych mieszkańców regionu Pogórza Ciężkowicko - Rożnowskiego. Projekt chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom zdolnych mieszkańców regionu, tworząc możliwość do spotkań i rozwoju muzycznego w ramach działalności orkiestry dętej. Zapraszamy do udziału w projekcie muzyków, grających na instrumentach dętych i perkusyjnych. W ramach warsztatów odbędą się zajęcia sekcyjne, próby orkiestry dętej, warsztaty musztry oraz inne aktywności rekreacyjno-sportowe. Wszystkie działania podsumowane będą koncertem prezentującym nabyte umiejętności i wiedzę. Więcej informacji na plakacie.


Zapraszamy na koncert!


Wraz z końcem wakacji rozpoczęły się warsztaty dla muzyków z ciężkowickiej orkiestry oraz chętnych muzyków z okolicznych orkiestr, w ramach projektu pn. „Spotkanie u Paderewskiego: warsztaty muzyki patriotycznej.”. Uczestnicy zajęć doskonalili i rozwijali swoje umiejętności podczas realizacji warsztatów musztry oraz poszczególnych sekcji. Zwieńczeniem owocnych zajęć był koncert podsumowujący, który odbył się w ciężkowickim ratuszu. Udział w projekcie był szansą nie tylko na szlifowanie umiejętności muzycznych, ale także na aktywny wypoczynek i wspólną zabawę. Tematyka warsztatów i koncertu na którym uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności nawiązywała do wartości patriotycznych. Co zresztą ściśle łączyło się z miejscem realizacji zadania, Dworem I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Miejsce to nie tylko zapewniło dogodne sale do ćwiczeń, ale także pozwoliło na poznanie wątku historyczno – patriotycznego, obecności wielkiego polityka i muzyka w Ciężkowicach. Już dziś zapraszamy na kolejny koncert będący owocem ćwiczeń orkiestry, który odbędzie się 11 listopada z okazji obchodów 115 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

313480