Przejdź do stopki

Przystosowanie wewnętrznego dziedzińca zabytkowego Ratusza na miejsce spotkań, koncertów i wystaw

Treść

Niezmiernie miło jest nam poinformować o dofinansowaniu, jakie Centrum Kultury Gminy Ciężkowice otrzymało na przykrycie szklanym dachem wewnętrznego dziedzińca Ratusza. Wniosek pn.: Przystosowanie wewnętrznego dziedzińca zabytkowego Ratusza na miejsce spotkań, koncertów i wystaw, zgłoszony do programu Infrastruktura domów kultury, zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z dnia 01.10.2023 r. uzyskał dotację w wysokości 212 000,00 zł.

Po wstępnej konsultacji z konserwatorem zabytków planuje się przykrycie szklanym dachem wewnętrznego dziedzińca Ratusza, w którym znajduje się siedziba Centrum Kultury Gminy Ciężkowice i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Do tej pory dziedziniec chroni jedynie płócienny namiot na konstrukcji samonośnej, który jest zniszczony i nie zabezpiecza przed chłodem i upałem. Te niedogodności sprawiają, iż dziedziniec pełni funkcję magazynu, a jego atrakcyjność jest niewykorzystana.

Celem nadrzędnym zadania jest stworzenie przestrzeni ogólnodostępnej dla mieszkańców i turystów, która byłaby miejscem przeznaczonym na organizację minikoncertów, prelekcji, wystaw czy innych wystąpień scenicznych. Niewątpliwie będzie to dobra alternatywa dla przeniesienia działań w razie złych warunków atmosferycznych z płyty rynku. Remont dziedzińca zapewni naszej jednostce podstawową infrastrukturę dla prowadzonej działalności, tj. poszerzenie oferty kulturalnej o koncerty i spotkania, związane z cyklicznymi wystawami.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


 

336207