Przejdź do stopki

Dzień Dziecka w Ciężkowicach pełen zabaw i słońca

Treść

W niedzielne słoneczne popołudnie 4 czerwca na terenie Letniego Amfiteatru w Ciężkowicach miał miejsce „Dzień dziecka z czystym powietrzem”. Była to impreza zorganizowana przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice z funduszy projektu pod nazwą” Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa Małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. Program ten realizowany jest przy wparciu programu LIFE Unii Europejskiej. W ramach atrakcji proponowanych dla dzieci i ich rodziców były gry, konkursy i zabawy z animatorami. Każde dziecko mogło otrzymać soczek, wodę, słodycze oraz smakowite pachnące jabłka. Aby jednak zachować edukacyjny proekologiczny charakter imprezy były oczywiście konkursy o tematyce ekologicznej na poważnie i wesoło. Ponadto można było wziąć udział w warsztatach wikliniarskich i podziwiać barwne pokazy baniek mydlanych. Wszystkie dmuchane zjeżdżalnie oferowały bezpłatny dostęp do swoich kolorowych atrakcji.

W ramach pokazów artystycznych wystąpiły uczennice Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach – Sandra Kwaśny, Wiktoria Schabowska, Dominika Myśliwiec), Grupa Taneczna Kaczupino ze Zborowic i Zespół Taneczny VOIX – działające pod patronatem Centrum Kultury. Na szczególne uznanie zasługuje młodzież z Grupy Teatralnej „Synapsy” działającej przy Centrum Kultury w Ciężkowicach. Grupa ta z własnej inicjatywy prowadziła cały szereg zabaw i konkursów na swoim stoisku. Młodzi ludzie malowali twarze i włosy, prowadzili bezpłatną loterię z nagrodami. Ogłoszony został także werdykt konkursu fotograficznego Kreatywne Synapsy o tematyce „Uroki bycia dzieckiem „. I miejsce zdobyła Aneta Adamczyk, II miejsce Maria Kwaśna, III miejsce Gabriela Bednarz. Wyróżnienia otrzymali: Joanna Dziubaczka, Konrad Florek, Damian Kloc. Wszystkie nagrody ufundowano dzięki ofiarności przedsiębiorców i handlowców z terenu miasta Ciężkowice, którzy bardzo życzliwie i sympatycznie odpowiedzieli na prośbę o wsparcie Synapsowej grupy. W ten oto sposób organizatorom tegorocznego Dnia dziecka udało się połączyć przyjemne z pożytecznym a rozrywkę z edukacją. Aura okazała się dla wszystkich łaskawa gdyż zapowiadane na ten dzień w regionie burze szerokim łukiem omijały Ciężkowicką oazę dziecięcej zabawy i rozrywki.

Wydarzenie zorganizowano w związku z realizacją kampanii edukacyjnej w ramach projektów: "Poprawa jakości powietrza i ograniczenie niskiej emisji w Gminie Ciężkowice (biomasa i paliwa gazowe)" RPMP.04.04.02-12-0192/17 oraz "Poprawa jakości powietrza i ograniczenie niskiej emisji w Gminie Ciężkowice (paliwa stałe)" RPMP.04.04.03-12-0199/17 współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
 

Zdjęcia

414409