Przejdź do stopki

Zdrowie w ruchu – rodzinny rajd w Tuchowie

Treść

Zdrowie w ruchu – rodzinny rajd w Tuchowie

Aktywność fizyczna jest niezbędna zachowania kondycji,  w profilaktyce i leczeniu chorób. Wysiłek fizyczny spełnia kluczową rolę w kwestii zdrowia fizycznego, ale także psychicznego. Dlatego Centrum Zdrowia Psychicznego jest organizatorem Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Wrzuć na Luz”. To wydarzenie nie tylko dla miłośników dwóch kółek, ale też dla całych rodzin. Przy okazji na tuchowskim rynku 9 czerwca zaplanowano wiele atrakcji. Zapisy od godziny 11:00, a początek rajdu o 14:00.

Widokowa trasa o długości 14,5 km prowadzi przez malownicze lasy i łąki Pogórza. Jej pokonanie stwarza okazję do tego, aby aktywnie spędzić czas, ciesząc się pięknem natury w atmosferze zdrowej rywalizacji. Świetną zabawę mają zapewnić gry i zabawy rowerowe, w których zarówno dzieci, młodzież jak osoby starsze będą mogły wygrać ciekawe nagrody. Organizatorzy zadbają o to, aby najmłodsi mieli bezpieczną przestrzeń do nauki i doskonalenia umiejętności jazdy na rowerze w Miasteczku Ruchu Drogowego. Najmłodsi będą mieli przestrzeń do rozwoju wyobraźni w strefie dmuchanych zamków, która zazwyczaj uwalnia wiele energii. A jak wiadomo po wysiłku ważne jest odprężenie. Ma je zapewnić strefa relaksu z poradami fizjoterapeutów, gotowych zaproponować różne sposoby regeneracji oraz masaż twarzy kobido.

W programie znalazły się także inne porady, udzielane przez specjalistów Centrum Zdrowia Tuchów. Będą pomiary ciśnienia i glukozy. Nie zabraknie konsultacji psychologa. To właśnie na obszarze życia psychicznego skupia się aktywność Centrum Zdrowia Psychicznego. Oferuje ono kompleksowe porady w Punktach Zgłoszeniowo-Koordynacyjnych w Tuchowie i Wierzchosławicach. Centrum nadzoruje także program „Psycholog w każdej gminie”, w ramach którego w niemal wszystkich gminach powiatu tarnowskiego zainteresowanym mieszkańcom udzielane są specjalistyczne porady.

Ponadto na tuchowskim rynku do godziny 17:00 nie zabraknie pogórzańskich przysmaków. Będą panie z miejscowych kół gospodyń, oferujące lokalne delikatesy. Warto skorzystać z okazji, by spędzić aktywny weekend w gronie najbliższych. Tym bardziej, że uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest całkowicie darmowe. Partnerem rajdu jest gmina Tuchów, a współorganizatorem Kępa Sport.

 

Zdjęcia

428020