Przejdź do stopki

OD POEZJI PRZEZ FOTOGRAFIĘ DO MALARSTWA

Treść

 

Maryla Szczerba, urodzona w 1961 roku w Olkuszu, a obecnie mieszkająca w Tarnowie, jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny) i z zawodu nauczycielką.

Od 2019 roku poświęca się poezji, publikując swoje utwory głównie na profilu na Facebooku oraz na stronie “Wiersze w Miniaturze”. Jej twórczość doceniona została w renomowanych antologiach, takich jak “Antologia Wierszy Polaków z całego świata” z 2021 roku oraz “Uskrzydleni – Festiwal Poezji Słowiańskiej” w Czechowicach-Dziedzicach z 2022 roku. Regularnie można również przeczytać jej wiersze w czasopiśmie “Echo Gminy Ciężkowice”.

W 2022 roku zadebiutowała autorskim tomikiem poezji zatytułowanym “Dotyk Kropli w Miniaturze – 99 Wierszy”, gdzie eksploruje tematykę ludzkiej duszy i relacji człowieka ze światem. Jak sama opisuje, tworzenie poezji to dla niej podróż po ziemi i niebie, po najgłębszych zakamarkach ludzkiej duszy, gdzie czuje się częścią świata, a jednocześnie świat staje się częścią jej.

Oprócz poezji i fotografii, malowanie stało się jej nową pasją, którą rozwija od września 2023 roku jako amatorskie hobby. Nieustannie poszerza swoje horyzonty artystyczne poprzez samokształcenie i zgłębianie tajników malarstwa. Najważniejsza dla niej jest radość płynąca z podejmowania nowych wyzwań artystycznych.

Obecnie Pani Maryla dzieli swoje życie między Tarnowem a Ciężkowicami, gdzie właśnie zaczęła realizować swoje skrywane zainteresowania. Chociaż maluje od niedawna, jej obrazy, podobnie jak wiersze, spotykają się z dużym zainteresowaniem. To mobilizuje ją do dalszego zgłębiania tajników sztuki, doskonalenia warsztatu, nadrabiając czas, w którym praca zawodowa i liczne obowiązki nie pozwalały jej na spełnianie swoich pasji.

428023