Przejdź do stopki

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WALDEMAREM BAWOŁKIEM

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WALDEMAREM BAWOŁKIEM

Treść

29 kwietnia w ciężkowickim ratuszu odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, mieszkańcem naszego miasta – Waldemarem Bawołkiem. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach.

Waldemar Bawołek, zadebiutował w 1996 roku zbiorem opowiadań “Delectatio morosa”, a swoją pierwszą powieść wydał w 2005 roku. Silnie związany z rodzinnymi stronami, czerpie inspiracje z otaczającej go rzeczywistości, co przekłada się na głęboką i poruszającą twórczość.

Uhonorowany licznymi nagrodami literackimi, m.in. Konkursu “Nowego Nurtu”, Wydawnictwa Kurpisz, Ogólnopolskiego Konkursu Wydawnictwa Zielona Sowa, a także nominowany do Nagrody Literackiej Nike i trzykrotnie do Nagrody Literackiej Gdynia, . W 2021 roku za powieść “Pomarli” otrzymał prestiżową Nagrodę Literacką Gdynia.

Spotkanie w Ciężkowicach, objęte Honorowym Patronatem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, poprowadził Wojciech Sanek, specjalista ds. edukacji tejże jednostki. W wydarzeniu wzięli udział również uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach.

Atmosfera spotkania była niezwykle miła. Pisarz chętnie dzielił się swoimi przemyśleniami i odpowiadał na pytania, opowiadał o procesie tworzenia, źródłach inspiracji oraz o tym, co jest dla niego najważniejsze w literaturze.

Uczestnicy mogli również zakupić książki autora i uzyskać jego autograf.

Fotorelacja

 

414420