Przejdź do stopki

Zawiadomienie o planowanych zabiegach herbicydowych od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu

Zawiadomienie o planowanych zabiegach herbicydowych od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu

Treść

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu w związku z koniecznością wykonywania corocznych zabiegów odchwaszczających, a także możliwością znoszenia cieczy użytkowej na tereny sąsiadujące z torowiskami informuje o planowanych na dzień 06 - 10 maj br. opryskach środkiem ochrony roślin Baldron 400SL na terenach miast i gmin Tarnów, Pleśna, Tuchów, Gromnik, Ciężkowice, Bobowa, Grybów, Gorlice, Biecz:

  1. Linia kolejowa nr 96 Tarnów-Leluchów:
  • Dnia 06.05 odcinek Tarnów Filia – Bog.Ciężkowice
  • Dnia 07.05 odcinek Bog.Ciężkowice – Stróże
  • Dnia 08.05 odcinek Stróże – Ptaszkowa tor nr 1 ,2
  1. Linia 108 Stróże -Krościenko
  • Dnia 09.05 odcinek Stróże – Gorlice Zagórzany
  • Dnia 10.05 odcinek Gorlice Zagórzany – Przysieki

Zabiegi będą wykonywane w sprzyjających warunkach atmosferycznych

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zabieg zostanie wykonany w najbliższym sprzyjającym terminie.

 

Jednorazowy oprysk wykonywany będzie z pojazdu szynowego na szerokość ok. 3 m dla strony prawej i lewej od osi toru przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Niestety Zakład na obecną chwilę nie ma możliwości wykonania zabiegu po godzinach oblotu pszczół, mimo to przykłada wszelką staranność do prawidłowego wykonania oprysku zgodnie ze sztuką rolną. Prace wykonywane będą przez przeszkolonych pracowników z uprawnieniami do wykonywania zabiegów herbicydowych.

 

Baldron 400 SL

BALDRON 400 SL_SDS_ver 3.1_PL

414415