Przejdź do stopki

KOMUNIKAT TARNOWSKICH POLICJANTÓW

KOMUNIKAT TARNOWSKICH POLICJANTÓW

Treść

Szanowni Państwo,

Na terenie Tarnowa i regionu tarnowskiego z początkiem roku 2024 wzrosła liczba oszustw pod różnymi „legendami”; na policjanta, wypadek drogowy, wyłudzenia kredytu w banku, ataku na nasze konta bankowe. Tarnowscy policjanci z niepokojem obserwują wzrost liczby tych przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi, a za swoje szczere intencje płacą utratą dorobku swojego życia. Już na ten moment seniorzy stracili niemalże jeden milion złotych. Ostatnie przypadki pokazują, że oszuści potrafią wybudzić osoby ze snu i żądać wydania pieniędzy, opowiadając niestworzone historie łamanym, płaczącym głosem, który ma wzbudzić litość.

 

Tarnowscy policjanci przypominają!

  • Policja, prokuratura, czy kancelarie adwokacje, nie kontaktują się w sprawie przekazania kaucji w zamian za unikniecie zatrzymania.
  • Policja nigdy nie żąda haseł i danych potrzebnych do logowań bankowych. Tego nikt nie może żądać!
  • Każdą taką rozmowę należy, jak najszybciej zakończyć rozłączając się!
  • Nidy też nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobie nam nieznanej wskazanej w rozmowie telefonicznej. To zawsze jest oszustwo!!!

 

Drogi Seniorze NIGDY nie przekazuj obcej osobie ŻADNYCH pieniędzy. Zachowaj spokój i nie działaj pod presją czasu. Jeśli już chcesz pomóc rodzinie to po prostu z nią porozmawiaj, ale nie przez telefon.

O każdym takim przypadku należy powiadomić swoich znajomych, rodzinę oraz Policję!

395171