Przejdź do stopki

Sobótki i Wianki - Rozśpiewane Bogoniowice!

Sobótki i Wianki - Rozśpiewane Bogoniowice!

Treść

W minioną niedzielę, 25 czerwca 2023 roku, w Parku Dworskim w Bogoniowicach odbył się Piknik Rodzinny realizowany w ramach projektu "Sobótki i Wianki - Rozśpiewane Bogoniowice", zorganizowany przez KGW w Bogoniowicach.

Wydarzenie rozpoczeło się występami artystycznymi dzieci i grupy śpiewaczej "Bogoniowskie Kierezyje" w wielobarwnych strojach inspirowanych lokalną tradycją. Na Gości czekały stoiska degustacyjne darów lasu - wyroby z dziczyzny, konfitura z żurawiny i brusznicy, potrawy z grzybami, a także naturalne soki i ciasta takie jak: "leśne babki". Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz lokalnych potraw, wykonanych przez Członków KGW w Bogoniowicach oraz potrawy prosto z grilla.

Dla najmłodszych przygotowano takie atrakcje jak dmuchany zamek, malowanie twarzy czy wata cukrowa. Nieco starsi mogli wziąć udział w premierowej grze terenowej "W poszukiwaniu kwiatu paproci", bazującej na wykorzystaniu kodów QR rozmieszczonych na terenie parku. Artystyczne dusze mogły spełnić się plotąc wianki z polnych kwiatów, a zapaleni sportowcy wziąć udział w meczu piłkarskim "Bogoniowice vs. Reszta Świata".

W czasie pikniku można było nabyć specjalne przygotowane jabłka nadziane nagrodami. Aż 200 niespodzianek zostało ufundowanych przez KGW w Bogoniowicach oraz lokalnych przedsiębiorców, na których ręce, w imieniu organizatorów wydarzenia, pragniemy złożyć wyrazy wdzięczności. W trakcie wydarzenia przeprowadzono także licytację wyrobów rękodzielniczych takich jak obrazy malowane czy zdobione techniką decoupage, a także wesołe koszulki czy tort z dekoracją wykonaną z jadalnych, żywych kwiatów.

Dodatkową atrakcję stanowił punkt edukacyjno-przyrodniczy Lasów Państwowych czy pokaz sprzętu strażackiego.

Dzień pełen wrażeń zwieńczyła rodzinna biesiada przy dźwiękach muzyki na żywo.

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu! Poniżej publikujemy krótką fotorelację: 

fot. Renata Miłkowska
367673