Przejdź do stopki

Profilaktyczno-integracyjny Dzień Dziecka za nami.

Profilaktyczno-integracyjny Dzień Dziecka za nami.

Treść

Dzień Dziecka - To jedno z najsympatyczniejszych świąt. Jego świętowanie w Gminie Ciężkowice rozpoczęło się w niedzielne popołudnie, 4 czerwca, gminnymi zawodami sportowo-pożarniczymi, rozegranymi na stadionie sportowym KS CIĘŻKOWIANKA. Bezpośrednio po zawodach na terenie Amfiteatru Letniego w Ciężkowicach odbył się piknik profilaktyczno-integracyjny. Dzięki temu przedsięwzięciu, całe rodziny mogły miło spędzić czas, jednocześnie wspólnie bawiąc się i ucząc. Głównym  celem wydarzenia była popularyzacja zdrowego stylu życia pozbawionego uzależnień, jak również promowanie wśród mieszkańców aktywnych form spędzania wolnego czasu, bezpieczeństwa  i dbania o środowisko.

Na scenie amfiteatru wystąpiły dzieci z Publicznych Przedszkoli Gminy Ciężkowice, zespól taneczny VOIX działający przy Centrum Kultury Gminy Ciężkowice oraz zespół taneczny Kaczupino ze Zborowic. Dla najmłodszych zaśpiewali również Seniorzy z Klubu Senior+ z Siekierczyny oraz koncert dała, jak zawsze niezawodna, Orkiestra Dęta OSP im. Jana Muchy, muzycy zaprezentowali materiał pełen znanych i lubianych melodii.

W programie było również wiele innych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla całych rodzin: warsztaty, pokazy, konkursy z nagrodami i zabawy na scenie, Dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn, balony i przejażdżki na kucyku. malowanie twarzy, tatuaże, oraz stoisko fryzjerskie.

Przygotowane dla dzieci atrakcje podzielono na strefy. W strefie bezpieczeństwa dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą Służb Mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej. Każde dziecko mogło z bliska zobaczyć sprzęt na którym na co dzień pracują służby mundurowe dbające każdego dnia o nasze bezpieczeństwo. Każdy chętny mógł wsiąść do radiowozu, usiąść na motocyklu Policyjnym czy quadzie Straży Granicznej. W miasteczku strażackim dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu znajdującego się na wozie strażackim oraz sprawdzić swoje umiejętności w gaszeniu ognia. Poprzez zabawę nasi goście przypominali najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W strefie sportowej dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności na przygotowanym torze rowerowym z przeszkodami oraz na inteligentnej platformie treningu reakcji.

Stoiska Ekodoradcy Gminy Ciężkowice, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Pszczelej Kuźni znalazły swoje miejsce w strefie ekologicznej. Tutaj informacji udzielał również punkt konsultacyjno-informacyjny „Czyste Powietrze”.

W punkcie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani uczestnicy pikniku mieli możliwość wzięcia udział w konkursach i zabawach z  zakresu profilaktyki ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania postaw asertywnych wśród dzieci i młodzieży, a tym samym zmniejszenia rozmiarów problemów alkoholowych, narkotykowych i uzależnień behawioralnych. Głównym celem organizacji punktu była próba zmiany świadomości społecznej mieszkańców Gminy dotyczącej problemów alkoholowych oraz promowanie zdrowego stylu życia..

Na stanowiskach przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Bogoniowic, Kąśnej Dolnej oraz nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im Ignacego Jana Paderewskiego w Cieżkowicach można było skosztować różnych wyrobów gastronomicznych, jak również typowych dań regionalnych. Natomiast Bajowe postacie rozdawały uczestnikom pikniku, słodkości przygotowane przez Nasze Wspaniałe Seniorki z Dziennego Domu Senior+ w Ostruszy.

Niekwestionowanym „hitem” pikniku był przelot samolotu, z którego zrzucano słodycze. Tą wyjątkową niespodziankę zawdzięczamy staraniom Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ciężkowicach.

Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni na wspólną dyskotekę.

Piknik Rodzinny udał się znakomicie, o czym świadczyły zadowolone miny dzieci i uśmiechnięte twarze rodziców.

Podziękowania kierujemy do wszystkich współorganizatów pikniku za pomoc oraz współpracę, za zaangażowanie oraz życzliwość. Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Ciężkowice, Dyrektorowi i Pracownikom Centrum Kultury Gminy Ciężkowice, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii oraz Ekodoradcy Gminy Ciężkowice.

Dziękujemy wszystkim wystawcom, którzy swoim uczestnictwem w pikniku umilili czas najmłodszym. Dziękujemy Panom Bogdanowi Krokowi i Sławomirowi Stolarskiemu za prowadzenie pikniku. Policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, Funkcjonariuszom Straży Granicznej z Placówki w Tarnowie, oraz druhom OSP Ciężkowice, Panom Markowi i Krzysztofowi Dziubanom i Robertowi Truchanowi za przygotowanie strefy sportowej, Pracownikom Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Oddział Tarnów oraz Pszczelej Kuźni za udział w strefie ekologicznej. Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Bogoniowicach i Kąśnej Dolnej oraz pracownikom i uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieżkowicach za przygotowania poczęstunku dla najmłodszych. Dziękujemy Salonowi Fryzjerskiemu Agniszka Włudyka-Śliwa oraz uczniom technikum usług fryzjerskich ZSOiZ w Cieżkowicach za przygotowanie stoiska fryzjerskiego. Panu Krzysztofowi Sokołowskiemu za możliwość przejażdżki na kucyku.

Serdeczne podziękowania kierujemy również w strona wszystkich darczyńców i sponsorów, dzięki którym udało się zapewnić dzieciom liczne atrakcje. Dziękujemy:

 • Burmistrzowi Gminy Ciężkowice,
 • Spółce Komunalnej Dorzecze Białej,
 • Krakowskiemu Bankowi Spółdzielczemu o. Ciężkowice,
 • Seniorom z Dziennego Dom Senior+ w Ostruszy,
 • Gminnej Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Ciężkowicach,
 • Zakładowi Masarskiemu Władysław Cygan,
 • Centrum Usług Turystycznych i Komunalnych w Ciężkowicach,
 • Centrum Kultury Gminy Ciężkowice,
 • Restauracji Spiżarnia Zborowice,
 • Spółdzielni Socjalnej „Zielony Serwis”,
 • Firmie Holler Polska,
 • Firmie FLK Construction Company,
 • Pani Teresie Sławucie,
 • Panu Szczepanowi Wróblowi,

 

Serdecznie dziękujemy również Pracownikom Obsługi bez zaangażowania których nasza uroczystość nie przebiegałaby tak sprawnie.

Najmocniej dziękujemy wszystkim uczestnikom Pikniku, jeszcze raz udowodniliśmy, że wspólnie można naprawdę wiele dobrego  zdziałać dla naszej lokalnej społeczności.

 

Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP
w Ciężkowicach

395170