Przejdź do stopki

Wystawa akwarel "Elementy Magiczne"

Treść

Centrum Kultury Gminy Ciężkowice

Centrum Kultury Gminy Ciężkowice serdecznie zaprasza na wystawę akwarel autorstwa Wojciecha Sanka, zorganizowaną przy okazji wydania jego wierszy i opowiadań pt.: „Elementy Magiczne”.

Wystawę akwarel można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16.00 w Ratuszu w Ciężkowicach.

W Centrum Kultury Gminy Ciężkowice można zakupić książkę „Elementy Magiczne” autorstwa Wojciecha Sanka, wydane staraniem Bractwa Kurkowego w Ciężkowicach. Całkowity dochód ze sprzedaży wydawnictwa trafi na rzecz podopiecznych Fundacji Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji w Tarnowie, która zajmuje się aktywizacją osób z niepełnosprawnością intelektualną, psychiczną oraz spektrum autyzmu.

Wojciech Sanek jest absolwentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prawie przez dwie dekady był przewodnikiem i edukatorem w Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. Mocno zaangażowany w rozbudowę i rozwój tej placówki, wspierał jej działalność również jako dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. Obecnie pracuje w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, jest starszym specjalistą z zakresu edukacji przyrodniczej. Laureat nagrody „Złotego Podkowca” za zaangażowanie w ochronę ostoi nietoperzy w Bukowcu. Ponadto maluje akwarele. Ojciec trójki dzieci, dlatego twórczość poetycką zamienił na pisanie bajek o charakterze regionalnym i przyrodniczym.

 

414420