Przejdź do stopki

Bezpłatne badania budynków kamerą termowizyjną

Treść

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców poprzednimi akcjami badania budynków kamerą termowizyjną rusza piąta edycja. Badania są przeprowadzane w ramach realizowanego przez Gminę Cieżkowice, projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. 

Każdy budynek emituje ciepło, które bezpowrotnie ucieka do atmosfery. W naszym interesie jest, aby takie zjawisko minimalizować, ponieważ wtedy zużyjemy mniej energii na ogrzewanie i jednocześnie obniżymy nasze rachunki. Nawet przy użyciu do budowy jak najlepszych materiałów, może okazać się, że przez błędy wykonawcze, izolacja nie jest do końca skuteczna. Przyczyną takiego stanu są mostki termiczne występujące określonych miejscach konstrukcji. Warto więc przeprowadzić badanie kamerą termowizyjną, które pokaże miejsca, gdzie ciepło „ucieka” z domu.

Badania będą prowadzone, w terminie od 16 do 27 stycznia 2023 r. Mieszkańców gminy Ciężkowice, zainteresowanych wykonaniem pomiarów, prosimy o kontakt z ekodoradcą pod nr tel. 14 62 85 830.

414396