Przejdź do stopki

Informacja o dostawie węgla w ramach zakupu preferencyjnego

Informacja o dostawie węgla w ramach zakupu preferencyjnego

Treść

Szanowni Państwo, Gmina Ciężkowice w dniu dzisiejszym (02.12.2022 r.) odbierze pierwszą część zamówionego w ramach umowy  z Polską Grupą Górniczą węgla, który będzie dla mieszkańców dostępny w preferencyjnej cenie 1980 zł. Do współpracy przy dystrybucji węgla zaprosiliśmy dwa składy w Bogoniowicach:  Firma Burnat s c i P.W. Budimet Sp. z o.o.- oraz jeden w Kąśnej Dolnej F.U.H. Stanuch. W tych lokalizacjach będzie można odebrać węgiel.

- Pracownicy Urzędu Gminy w Ciężkowicach kontaktują się telefonicznie z mieszkańcami uprawnionymi do zakupu węgla w celu wystawienia faktury zgodnie z kolejnością złożonych wniosków.

- Po opłaceniu faktury odbiór węgla możliwy będzie w jednym z trzech wskazanych powyżej miejsc własnym transportem lub skorzystanie z transportu oferowanego przez skład.

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967).

Węgiel pochodzi z polskich kopalń Marcel, Wesoła i Ziemowit.

214022