Przejdź do stopki

Zaproszenie na obchody Święta Miasta Tarnowa

Zaproszenie na obchody Święta Miasta Tarnowa

Treść

 

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela

zaprasza na obchody

 

Święta Miasta Tarnowa

Pierwsze Niepodległe

Dzień Pamięci o Zwycięskim

Zrywie Niepodległościowym

 

 

The Texas Country Boys

Texas Country Boys to grupa muzyków z Teksasu, którzy kochają muzykę tak samo jak ludzi. W ich repertuarze znajdują się popularne piosenki country, z wielu dekad. Harmonia i szeroki wachlarz instrumentów tworzą unikalne brzmienie grupy.

Jeszcze Polska Muzyka XI Edycja

W tegorocznej odsłonie jest to repertuar oparty o utwory klasyczne i współczesne.

Pod dyrekcja utytułowanego dyrygenta Vincenta Kozlovsky’ego z udziałem solisty Mariusza Godlewskiego (baryton) i Chóru Polskiego Radia, zaprezentowany będzie program na ogromny skład wokalno-instrumentalny, połączony z światową premierą i pierwszym nagraniem płytowym muzyki Romana Palestra. 

„Wolność kocham i rozumiem”

Podczas koncertu będzie można usłyszeć zarówno polskie pieśni patriotyczne, jak i znane piosenki o tematyce wolnościowej z repertuaru m.in. Grzegorza Ciechowskiego, Krzysztofa Klenczona, Grzegorza Turnaua, Chłopców z Placu Broni, zespołu Dżem.

KONCERT GALOWY

Tarnowscy Artyści w Hołdzie Krogulskiemu

W koncercie połączą się wątki obchodzonego w tym roku w całym kraju Roku Romantyzmu Polskiego i 180. rocznicy śmierci pochodzącego z Tarnowa kompozytora Józefa Krogulskiego. Podczas koncertu będzie można usłyszeć najsłynniejsze romantyczne pieśni polskie F. Chopina, S. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, Z. Noskowskiego, a także muzyczne opracowanie jednej z ballad A. Mickiewicza jako szczególny ukłon w kierunku narodowego czytania „Ballad i romansów”.

W drugiej części koncertu zabrzmi Oktet d-moll op. 6 J. Krogulskiego. Wykonawcami koncertu będą tarnowscy muzycy – absolwenci i pedagodzy Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

 

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST WOLNY

367673