Przejdź do stopki

TVP3 Kraków z materiałem o wodzie leczniczej IGNACY!

TVP3 Kraków z materiałem o wodzie leczniczej IGNACY!

Treść

Wiadomość o kamieniu milowym, jakim było wydobycie pierwszych próbek wód leczniczych z prowadzonego na terenie gminy odwiertu IGNACY odbiła się szerokim echem w mediach. W wydaniu Kroniki z dnia 13 września 2022 roku ukazał się materiał filmowy przygotowany przez Pawła Srokę, informujący o szczegółach zwiazanych z tym kluczowym dla Ciężkowic dążących do uzyskania statusu uzdrowiska wydarzeniem. 

O obawach towarzyszących realizacji zadania finansowanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Polskiego Ładu opowiadał Burmistrz Gminy Ciężkowice Stanisław Kuropatwa.

Niepokój towarzyszył nam do końca - dokąd nie dowiedzieliśmy się o właściwościach leczniczych i mineralnych jakie wykazuje woda.

Skład chemiczny wody z odwiertu Ignacy, już w pierwszym etapie badań wykazywał silną obecność fluorków i jodków, co pozwala stwierdzić, że ma ona właściwości lecznicze.

Burmistrz Gminy Ciężkowice wyraził nadzieję na zainteresowanie obszarem przez prywatnych inwestorów, którzy podejmą się inwestycji na wielohektarowym terenie, takich jak zakłady przyrodolecznicze, hotele czy sanatorium.

Materiał wideo dostępny jest pod adresem https://krakow.tvp.pl/62729866/13092022-2130.

 

395170