Przejdź do stopki

Oficjalne wręczenie środków w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych

Oficjalne wręczenie środków w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych

Treść

Dnia 11 sierpnia 2022 roku, w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, odbyła się konferencja prasowa, na której w imieniu prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Pana Arkadiusza Urbana oraz prezesa SIM (Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe) Pana Michała Lysego oficjalnie wręczono środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na wsparcie inwestycji realizowanych w ramach programu SIM.

Spółkę SIM Małopolska, zajmującą się przygotowaniem i budową budynków wielorodzinnych, powołało w sierpniu zeszłego roku 16 gmin: Brzesko, Borzęcin, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gorlice, Korzenna, Miechów, Rabka-Zdrój, Ryglice, Stary Sącz, Trzciana, Tuchów, Wieliczka, Wierzchosławice, Zakliczyn.

Jak wyjaśnił prezes SIM Małopolska, w wymienionych gminach w ramach wspomnianej inicjatywy, powstać ma 955 mieszkań na wynajem o umiarkowanym czasie. Będzie to alternatywa dla osób o niskich dochodach oraz małej zdolności kredytowej. Dodatkowo, aby przyszli mieszkańcy mogli od razu cieszyć się lokalem, budowane one będą w systemie „pod klucz”. W Ciężkowicach do dyspozycji oddanych zostanie 30 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu:

  • 1-pokojowe – 6 lokali,
  • 2-pokojowe – 18 lokali,
  • 3-pokojowe – 6 lokali.

 

ZESTAWIENIE POWIERZCHNI UŻYTKOWYCH MIESZKAŃ

Numer mieszkania

Rodzaj

Powierzchnia

PARTER

M.1

2-POKOJOWE

39,1

M.2

2-POKOJOWE

39,4

M.3

2-POKOJOWE

39,2

M.4

1-POKOJOWE

26,9

M.5

3-POKOJOWE

51,7

M.6

3-POKOJOWE

51,7

M.7

1-POKOJOWE – PRZYSTOSOWANE DO POTRZEB OSÓB NN

27,0

M.8

2-POKOJOWE

39,2

M.9

2-POKOJOWE

39,4

M.10

2-POKOJOWE

39,4

RAZEM: 393,0 m²

PIĘTRO 1 - POWTARZALNE (393,0 m²)

PIĘTRO 2 - POWTARZALNE (393,0 m²)

 

Wizualizacja budynku oraz zagospodarowania terenu dostępna jest pod adresem: https://simmalopolska.pl/inwestycja/inwestycja-gmina-ciezkowice/.

Nabór wniosków mieszkańców planowany jest na przełomie miesięcy września/października. Oficjalna informacja o otwarciu naboru ukaże się już wkrótce. W związku z tym zachęcamy do śledzenia strony www.ciezkowice.pl, a także do odwiedzin oficjalnej strony www.simmalopolska.pl, na której na bieżąco pojawiają się informacje dotyczące nie tylko naszej gminy, ale także pozostałych gmin biorących udział w projekcie.

367675