Przejdź do stopki

Warsztaty plecionkarskie w Ciężkowicach

Treść

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło zachęcić do wzięcia udziału w kursie plecionkarstwa w ramach projektu pn.: „Międzynarodowe spotkanie plecionkarskie w Ciężkowicach”. Podjęcie inicjatywy edukacyjno-animacyjnej, jaką jest stacjonarny kurs plecionkarstwa, wspomoże lokalną społeczność Ciężkowic i okolic w działaniach twórczych, w działaniach na rzecz zachowania, przekazu i kontynuacji tradycji regionalnych.

Podczas 8-godzinnych spotkań uczestnicy poznają techniki rzemiosła, a także jego historię w naszym regionie. Omówione zostaną m.in.: polskie i ciężkowickie tradycje plecionkarstwa, występowanie i odmiany wikliny, uprawy, pozyskiwanie i przetwórstwo wikliny dla celów plecionkarskich, niezbędne wyposażenie oraz narzędzia i urządzenia potrzebne w plecionkarstwie. Ponadto, oprócz możliwości dotknięcia, wypróbowania warsztatu i samodzielne wykonanie prac, uczestnicy będą mieli okazję na bezpośredni kontakt i dyskusję z mistrzami plecionkarstwa.  

Wszystkich zainteresowanych, chcących zdobyć nowe umiejętności i wykazać się twórczymi możliwościami prosimy o zapisywanie się bezpośrednio w Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice (Rynek 1, 33-10 Ciężkowice)  lub pod numerem telefonu 14 65 10 032.

Kurs odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Łuczkiewiczów 5 w Ciężkowicach i rozpocznie się 28 czerwca (tj. wtorek)  od godz. 9.00 (Harmonogram kolejnych spotkań zostanie ustalony z uczestnikami).  Zapewniamy wsparcie teoretyczne, narzędzia, surowiec plecionkarski i mnóstwo dobrej zabawy. Oferta skierowana jest do osób dorosłych.

Ilość miejsc ograniczona.

Projekt pn.: Międzynarodowe spotkania plecionkarskie w Ciężkowicach, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

336212