Przejdź do stopki

Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza już za nami

Narodowe Czytanie

Treść

W Roku Romantyzmu Polskiego czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej.

W sobotę, 3 września o godz. 16.00 przy Ławeczce Ignacego Jana Paderewskiego na ciężkowickim Rynku z Burmistrzem Stanisławem Kuropatwą, zastępcą dyr. KBS oddział w Ciężkowicach Marią Leśniak, radną Teresą Sławutą, ppłk. Wojska Polskiego Markiem Krasem, panią Natalią Guculak z Ukrainy, dyr. CKiPG Bogdanem Krokiem, młodzieżą z ZSOiZ im . I.J. Paderewskiego ( Maja Jezierska, Marcel Famuła, Dawid Michalik ) i uczniami SP im Jana Pawła II ( Julia Rutka, Igor Kotul, Kacper Dziuban, Natalia Lorek, Lena Figas, Emilia Nowakowska) odczytaliśmy wybrane utwory tegorocznej lektury. Podczas akcji wręczone zostały nagrody w konkursie „Konopnicka-dzieciom”

Dopełnieniem miło i sympatycznie spędzonej soboty było wysłuchanie utworów: „Walc Barbary” z filmu „Noce i dnie”, muzyki do filmu „Misja” i” Walca nr 2” Szostakowicza w wykonaniu Marii Miłkowskiej, młodej, utalentowanej artystki z Ciężkowic.

Sponsorem nagród w konkursie oraz pamiątkowych egzemplarzy „Ballad i romansów” był Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział w Ciężkowicach.

Dziękujemy wszystkim osobom czytającym oraz zaangażowanym w przygotowanie Narodowego Czytania 2022.

Na kolejną ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo i polską literaturę zapraszamy za rok. W 2023 roku lekturą Narodowego Czytania będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Źródło i zdjęcia: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach

257508