Przejdź do stopki

Warsztaty i plener plecionkarski

Treść

Za nami kilkudniowy kurs plecionkarski w ramach projektu pn.: „Międzynarodowe spotkanie plecionkarskie w Ciężkowicach”. Jesteśmy w zachwycie nad zdolnościami uczestników, ich zapałem, wytrwałością podczas wysokich temperatur, pomysłowością, wyczuciem formy i materiału. Efektem ciężkiej pracy są niepowtarzalne i oryginalne dzieła, które mogą Państwo obejrzeć w poniższej fotorelacji oraz stacjonarnie na płycie Rynku w Ciężkowicach przed Ratuszem.

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji pleneru wikliniarskiego. W konkursie tym bierze udział kilkunastu wprawionych w rzemiośle plecionkarzy z całej Polski oraz wytypowanych uczestników warsztatów. Ich zadaniem jest stworzenie dużych form – rzeźb, opartych tematycznie na lokalnej historii i legendach. Już jutro, po obradach profesjonalnego jury zostaną wyłonieni zwycięzcy. Powstałe rzeźby udostępnione zostaną w przestrzeni dostępnej dla mieszkańców i turystów. Plener i jego efekty niewątpliwie podniosą tożsamość rzemiosła oraz zbudują wizerunek Ciężkowic jako miejsca gromadzącego mistrzów zawodu. Wydarzenie ponadto skonsoliduje społeczność twórców wokół naszej miejscowości.

Śpieszymy również z przypomnieniem o dzisiejszej zabawie tanecznej z zespołem Ex-Time, która odbędzie się na Amfiteatrze Letnim w godz. 20.00 – 1.00. Natomiast już jutro finał II Międzynarodowego Festiwalu Wikliny w Ciężkowicach pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego połączony z XX Pogórzańskim Jarmarkiem Artystów i Rękodzielników.

Zapraszamy do wspólnej zabawy na płycie Rynku w Ciężkowicach.


Projekt pn.: Międzynarodowe spotkania plecionkarskie w Ciężkowicach, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

187245